BETONATEL
Beton Donatı Çelik Teller , Çelik Fiber Tel, Çelik Fiber Donatı

BETONATEL : Çelik Tel Takviyeli Beton Donatısı İçin Çelik Teller

0,90x60mm Betonatel STOKLARIMIZDA

0507 7028478

BETONATEL Groupenerji markasıdır

BETONATEL Beton Çelik Tel|  Çelik Tel Donatı

BETONATEL Beton Donatı Fiber Çelik Teller

Beton Takviyesinde Kullanılan TS10513 standardına uygun ,sonu kancalı,iki ucu kıvrılmış ,birbirlerine özel tutkalla birleştirilmiş, Sınıf C,Tip A, soğuk çekilmiş teller

Çelik Tel donatılı beton hidrolik bağlayıcı,agrega ve çelik telin karışımı ile üretilen betondur. Betona ikamesiyle matriste süresiz ve rastgele dağılı olarak bulunan çelik teller,yükler ve çevresel değişiklikler altında betonda çatlak gelişimini önler , köprüleme etkisi yapar.Çelik teller , yeteri kadar dayanıma sahip,çelik tel-matris bağı yeterli ve uygun miktarda kullanılırsa çatlak genişliğini küçük düzeyde tutar ve betonun tepe yükü sonrası büyük şekil değiştirme yaparak yük taşımasını sağlar.Böylece yüksek sünekliğe sahip betonlar elde etmek mümkün olur.StyeelMix çelik tellerin betona katılmasıyla betonun sünekliği ve çatlak direnci büyük ölçüde iyileştirilir.BETONATEL çelik teller betonun çatlak oluşumundan sonra yük taşımasını sağlar.Ayrıca karışım içerisinde homojen bir şekilde dağılı bulunan stellmix çelik teller,betonun sertleşmesş sırasında çekme gerilmeleri ile hamur içerisinde oluşan çok sayıda küçük boşlıkları ve çatlaklara karşı köprüleme etkisi yaparak çatlakların oluşumunu ve gelişimini büyük ölçüde azaltır.

BETONATEL Beton Çelik Tel|  Çelik Tel Donatı

BETONATEL Endüstriyel Yapılarda beton içerisine takviye donatı olarak katılan ,ince çelik tellerdir.

0,90mm çap ve 60mm boydadır. Uçları kancalı olan çelik teller beton içine katılır karıştırılır homojen bir dağılım elde edilir. Endüstriyel yapı ve kompozit yapılarda çelik hasır yerine rahatlıkla kullanılabilir. Zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlar.Çelik Hasır nakliyesi olmaz.

BETONATEL Aşağıdaki Beton Donatı uygulamalarında kullanılır:

A- Endüstriyel Yapı zemin, şap ve temel betonlarında

B- Püskürtme beton uygulamalarında (tüneller, şev stabilizesi, barajlar gibi)

C- Endüstriyel Yapı prekast beton dökümlerinde (paneller, beton borular gibi)

BETONATEL Çelik Tel Takviye Nasıl kullanılır?

15-20 kglık paketlerde satılan çelik teller , beton harcı içerisine katılır. Taşınması kolaydır. BETONATEL Çelik Donatı telleri harcın içerisinde homojen bir şekilde dağılır ve başka herhangi bir yük taşıma donatısına gerek kalmadan kullanılabilen bir beton elde edilir. Betonun dökümü ve uygulanması sırasında herhangi bir ek işlem gerektirmez.

BETONATEL Beton Çelik Tel|  Çelik Tel Donatı

Donatılı beton nedir

Çelik telli betonun esneme özelliği artar. Betonun enerji tutma kapasitesi artar . Donatı bütün betona dağıldığı için çatlak kontrolü mükemmel olarak sağlanır. Dinamik ve ani yüklemelere karşı çelik telli beton daha yüksek dirençlidir. Özellikle zımbalama etkisine karşı direnci kanıtlanmıştır. Klasik uygulamalardaki derz açıklığından daha fazla derz açıklığı sağlanır.

Ekonomik olarak: Betonun dayanıklılığı artar. Çelik telli beton ile, döşeme kalınlığı azaltılır. Çelik teller ile inşaat süresi kısaltılır. Toplam maliyette %10 - % 15 kadar düşüş elde edilir. Çelik Hasır nakliyesi olmaz !

iki ucu kancalı beton teli

BETONATEL Çelik Beton Tel İhracat

BETONATEL beton çelik tel

BETONATEL Çelik Tel Donatı İhracat

çelik beton donatı teli

BETONATEL Çelik Tel Donatı İhracat

BETONATEL Beton Çelik Tel|  Çelik Tel Donatı
Stud Çivisi - Stud Çivisi Saplama Kaynaklama

ADRES

Group Enerji Demir Çelik İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Deko İş Merkezi Alptekin Caddesi

No: 16 Kat :1

Şerifali-Ümraniye-İstanbul

34775

groupenerji@gmail.com

info@groupenerji.com

+90 216 3402538/39

+90 507 7028478